Dodany: 2012-04-24 12:28:38

Cło Polityka każdego państwa podzielona jest na kilka obszarów. Jednym z nich jest kwestia granic terytorialnych oraz ich przekraczania przez ludzi i towary. Kluczową sprawą dla sprawnego funkcjonowania państwa jest właściwy nadzór i stopień ingerencji w tym zakresie. Specjaliści od spraw gospodarczych jakich zatrudnia biuro rachunkowe gdańsk są świadomi tego faktu i uważnie śledzą wszystkie zmiany w tym zakresie.

 

Dzieje się tak także dlatego że biuro rachunkowe gdańsk jako jednostka statutowo związana ze strefą finansową, rozlicza swoim klientom także obciążenia związane z cłem. Cło jest rodzajem opłaty pobieranej przez państwo, którego granice przekroczył dany towar. Może być ono uiszczane zarówno od dóbr importowanych jak i eksportowanych – co już sprawia, że biuro rachunkowe gdańsk często ma z nim do czynienia.

 

Ponadto spotyka się też tak zwane cło tranzytowe, pobierane za przewóz danego towaru przez terytorium państwa – choć jest ono obecnie bardzo rzadko spotykane, by nie zniechęcać potencjalnych przewoźników gdyż ich ruch także przynosi krajowi dochody, tyle że z innych źródeł.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cło
Nick: