Dodany: 2012-04-24 12:31:59
 

AkcyzaPaństwo ze względu na swoją misję i powinności wobec obywateli winno w pewnym stopniu dbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Może to jednak robić na wiele sposobów, nie koniecznie takich, jakie na pierwszy rzut oka kojarzyłyby się z taką misją. Jako jedną z opcji, osoby zatrudnione przez biuro rachunkowe gdańsk jako doradcy podać mogą choćby akcyzę.

 

Jak wyjaśnić nam może specjalista w miejscu takim jak biuro rachunkowe gdańsk, akcyza jest jednym z wielu podatków pośrednich, nakładanych na dobra i usługi. W jej przypadku głównym motywem występowania są dwie przyczyny. Pierwszym z nich jest chęć obniżenia konsumpcji dóbr uznawanych za szkodliwe lub grożących deficytem z pewnych powodów, poprzez podniesienie ich ceny.

 

Coraz częściej jednak spotyka się przypadki nakładania podatku akcyzowego na tak zwane dobra infrastrukturalne, które i tak będą cieszyły się popytem ze względu na ich kluczowość (paliwa, energia) – jest to pewny i łatwy sposób na podniesienie wpływów do budżetu kraju. Ponieważ kwota akcyzy jest doliczana bezpośrednio do produktów, biuro rachunkowe gdańsk nie musi już zliczać i przelewać jej na konto Urzędu Skarbowego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Akcyza
Nick: