Dodany: 2012-04-24 12:35:56
 

Podatek od środków transportuW obecnych czasach trudno znaleźć rzeczy i czynności, nie podlegające żadnym opłatom i podatkom. By nie ominąć żadnej z nich i uniknąć kłopotów a Urzędem Skarbowym lub inną jednostką uprawniona do ich pobierania, warto skorzystać z wiedzy profesjonalistów zatrudnionych przez biuro rachunkowe gdańsk.

 

Z pewnością wyjaśnią nam oni, iż istnieje na przykład tak zwany podatek od środków transportu. Nie dotyczy on jednak wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych.

 

Jak możemy dowiedzieć się w jednostce takiej jak biuro rachunkowe gdańsk ,obejmuje on tylko właścicieli (osoby prywatne lub firmy) posiadające samochody o masie powyżej trzech i pół tony, które służą do przewozu osób lub towarów. Podatek ten rozliczany jest dwa razy w roku i płatny bez wezwania co oznacza, że biuro rachunkowe gdańsk zajmujące się sprawami finansowymi przedsiębiorstw transportowych, samo musi pilnować terminów i we właściwym czasie przekazywać należne kwoty. Wymiar opłaty od środków transportu, zależy od ilości posiadanych egzemplarzy. Obowiązek jej uiszczania powstaje w miesiącu następnym po nabyciu pojazdu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek od środków transportu
Nick: