Dodany: 2012-04-24 12:39:44
 

Podatek od spadków i darowizn Jak by nie patrzeć zawsze miło jest coś od kogoś dostawać. Trochę inaczej rzecz ma się ze spadkami – tu już wiąże się to ze stratą z innej strony. Każda jednak taka czynność pociągać za sobą może konieczność rozliczenia się z podatku od spadków i darowizn, w czym na pewno pomoże nam nasze biuro rachunkowe gdańsk.

 

Specjaliści jakich zatrudnia biuro rachunkowe gdańsk kompleksowo zajmą się wszelkimi formalnościami jak i sprawdzeniem, czy w ogóle zobowiązani jesteśmy do jakichkolwiek świadczeń na rzecz państwa z tego tytułu. Ten rodzaj podatku uzależniony jest od kwoty (lub wyrażonej w ten sposób faktycznej wartości) otrzymywanych dóbr. Jeśli jest ona odpowiednio mała, nie staje się podstawą do wprowadzenia jej opodatkowania. Jeśli mamy w tym względzie wątpliwości, warto zdać się na biuro rachunkowe gdańsk.

 

Jego pracownicy mają bowiem wiedzę zarówno w zakresie stawek i progów kwotowych jak i wszelkich formalności, jakich dokonać trzeba w tym zakresie. Powstanie obowiązku podatkowego następuje w wyniku szeregu czynności, o których wspomina ustawa, takich jak przyjecie spadku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek od spadków i darowizn
Nick: