Dodany: 2013-01-07 09:31:00

 

ObligacjeRynek długu to jeden z największych pod względem obrotu i uczestników. To rynek na którym obecnie są w większości sami duzi gracze. To rynek czysto globalny i światowy, nie można obok niego przejść obojętnie, obligacje pozwalają zarabiać, ale niewiele.

 

To zyski sięgające kilku procent w skali roku, najczęściej dobre obligacje mogą dać nam zarobić do pięciu maksymalnie 7 lub 8 procent przy czym jeśli są to obligacje państwowe to prawdopodobnie nie dostaniemy powyżej 8%. W biuro rachunkowe kraków niewiele osób zna się na tego typu instrumentach rynku dłużnego. Obligacje nie muszą być tylko państwowe mogą być np. korporacyjne i komunalne.

 

Każde z nich są w stanie przynieść nam zarobek rzędu od siedmiu przez 8 do dwunastu lub czternastu procent, ale tylko w przypadku obligacji korporacyjnych, przekonuje pracownik biuro rachunkowe kraków. Obligacje komunalne są emitowane przez samorządy a korporacyjne przez firmy. To sposób pozyskiwania finansowania zewnętrznego, tłumaczy szef biuro rachunkowe kraków, często jest dużo tańszy niż kredyt. Dlatego też wiele firm decyduje się na emisje tego typu papierów dłużnych w Polsce są one notowane na rynku Catalyst..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obligacje
Nick: