Dodany: 2011-01-11 14:28:55

Egzekucje wierzytelnościKażde profesjonalne i szanujące się biuro rachunkowe olsztyn musi charakteryzować się solidnością i rzetelnością. Powinno zatrudniać wykształconych i doświadczonych pracowników, którzy poprowadzą nasze księgi rachunkowe.

 

Biuro rachunkowe częstochowa powinno również specjalizować się w różnych formach rachunkowości. Należą do nich przede wszystkim prowadzenie ksiąg handlowych, rachunkowych, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, rozliczenia z podatku VAT, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rozliczenia środków unijnych na dofinansowanie szkoleń, czy reprezentacja firmy w ZUS. Jedną z form rachunkowości, którą zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn, jest egzekucja wierzytelności.

 

Egzekucję taką przeprowadza się z wierzytelności pieniężnych i niepieniężnych, praw majątkowych. Zajęcie wierzytelności następuje po doręczeniu dłużnikowi wezwania, w którym zawiadamia się go, że nie wolno mu odbierać żadnego świadczenia wynikajacego z zajętej wierzytelności jak również nią rozporządać. Biuro rachunkowe przygotowuje spis majątku dłużnika i zatrudnia rzeczoznawcę, który oszacuje jego wartość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Egzekucje wierzytelności
Nick: